Проте для Донеччини, яка вже 11 років потерпає від російської агресії, а останнім часом стала епіцентром повномасштабної війни, це свято набуває особливого, ще глибшого значення. Це символ єдності, стійкості та європейського вибору українського народу, який мужньо протистоїть агресору, захищаючи не лише свою територію, а й фундаментальні цінності демократії та свободи, що лежать в основі європейської ідеї.
У мирні часи Донецьк та інші міста регіону гучно відзначали День Європи: проводилися яскраві фестивалі, концерти, виставки, вуличні акції, що знайомили мешканців з культурою та традиціями країн Європейського Союзу.
Сьогодні гучні святкування змінилися на тиху, але не менш важливу демонстрацію європейської ідентичності. Під звуки вибухів та повітряних тривог мешканці Донеччини знаходять способи засвідчити свою приналежність до європейської родини.
Громади Донеччини активно долучаються до святкування Дня Європи не як до чергового пункту в календарі, а як до події, що має глибокий символізм і важливу місію.
У межах святкування проводяться різноманітні заходи – від виставок, інтелект-батлів, музичних композицій, майстер-класів і квестів до круглих столів та інформаційних кампаній. Їх мета – дати змогу донеччанам глибше пізнати історію, культуру, традиції, мови, музику, свята та уподобання в їжі мешканців країн Європейського Союзу.
День Європи на Донеччині – це не просто формальна дата. Це символ боротьби за незалежність, за право бути частиною цивілізованого світу.
За матеріалами Донецької ОВА.
Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?
Підписуйтеся на
фейсбук-сторінку «Голосу України»,
де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.